Foamglas - утеплювач для капітального будівництва.
ЧОМУ ДЛЯ ДОВГОВІЧНОГО БУДІВНИЦТВА НА НАЙБІЛЬШ ВІДПОВІДАЛЬНИХ ОБ'ЄКТАХ ЗАСТОСОВУЮТЬ ВИКЛЮЧНО FOAMGLAS ®?
FOAMGLAS ® — це унікальний теплоізоляційний матеріал, термін служби якого, на відміну від тимчасових утеплювачів (мінеральної вати, пінополістиролу і т. д. ), практично необмежений. Він не старіє і зберігає свої фізичні властивості протягом усього терміну життя спорудження або конструкції. Виняткові властивості теплоізоляційного матеріалу FOAMGLAS ® дозволяють використовувати його в тих випадках, коли ніякий інший утеплювач не може забезпечити відповідність технічним вимогам і заходам безпеки.
1. Виникнення пожеж і утворення диму
Пожежі представляють собою серйозну проблему, як в промисловості, так і в будівельній справі. Щорічно пожежі забирають тисячі життів і призводять до збитків на суму в кілька мільярдів доларів, як у США, так і в Європі. І багато у цьому плані залежить від того, чи сприяє теплоізоляційний матеріал поширенню вогню. Протягом досить тривалого часу була прийнята вводить в оману термінологія на основі таких же вводять в оману методів випробувань, в результаті чого оцінка пожежонебезпеки викликала великі сумніви. Ця плутанина насамперед відноситься до пінопластам, які представляють собою особливу небезпеку, оскільки виділяють дим і токсичні гази. На відміну від пінопластів, піноскло FOAMGLAS ® — виключно пожежобезпечний матеріал, що підтверджується цілим рядом досить жорстких випробувань і підтверджується великим числом проведених аналізів і думок експертів. В деяких країнах у випадку використання FOAMGLAS ® застосовуються сприятливі страхові ставки, що також є доказом пожежної безпеки матеріалу.
Піноскло FOAMGLAS ® віднесено до категорії негорючих матеріалів. ISO 1182, ASTME-136, BS476 (Частина 4), NEN3S81, DIN 4102 (Частина 1)
2. Поглинання горючих рідин ізоляційними матеріалами
Пожежі можуть виникати в результаті поглинання ізоляційним матеріалом горючих рідин, наприклад, олії та рідких теплоносіїв. Загоряння може відбутися внаслідок повільного окислення органічних рідин всередині ізоляційного матеріалу з подальшим підвищенням температури. З цієї причини в тих випадках, коли можуть відбуватися витоку органічних рідин, рекомендується використовувати негорючий матеріал FOAMGLAS ®, який до того ж не вбирає зазначені рідини. В Європі і США використовуються різноманітні ізоляційні системи з використанням FOAMGLAS ®. Даний матеріал можна також з успіхом використовувати в низькотемпературних умовах для зниження до мінімуму можливості конденсації вуглеводневих газів або рідкого кисню.
FOAMGLAS ® є абсолютно негорючим матеріалом і не проявляє ефекту гнота.
3. Поглинання і утримування води всередині ізоляційного матеріалу
Було встановлено, що «98% проблем, пов'язаних з теплоізоляційними матеріалами, що виникає в результаті наявності вологи». Зазвичай волога проникає через теплоізоляційний матеріал недостатньо герметичний паронепроникний шар. Дивно, що навіть при високій температурі ізоляційні матеріали можуть утримувати у собі надзвичайно велику кількість води. Оскільки FOAMGLAS ® складається з безлічі не сполучених між собою скляних осередків, він володіє винятковою непроникністю для води і водяних парів. Це властивість було наочно продемонстровано як в лабораторних, так і в польових умовах. Водо - і паронепроникні властивості матеріалу успішно використовуються в промисловості в області високих температур при теплоізоляції труб, резервуарів і технологічного обладнання.
4. Пропускання водяної пари і конденсація
Практично всі матеріали (за винятком металу і скла) пропускають водяну пару. Коли водяна пара проникає в шар будь-якого матеріалу, то при температурі роси пар конденсується або, якщо температура нижче температури замерзання, перетворюється в лід.
Це явище погіршує ізоляційний ККД, оскільки для того, щоб теплоізоляційний матеріал продовжував виконувати свою функцію, необхідно, щоб він залишався сухим. Практично дуже важко зберігати ізоляцію в сухому стані, використовуючи паронепроникний шар, так як шар, цей тонкий, його легко пошкодити. Конденсація відбувається не тільки в області низьких температур, а також в тих випадках, коли робоча температура вище температури навколишнього середовища. Крім того, конденсація може призвести до корозії, яка також є однією з серйозних проблем.
Характеристики піноскла FOAMGLAS ®: Значення µ =;
паропроникність = 0.
Тільки FOAMGLAS володіє таким показником! Всі інші виробники, що випускають схожі зовні матеріали Піноскло , але їх паропроникність в робочому стані доходить до 4%. А це означає, що якщо у Вашому проекті інженери застосували, наприклад 100мм Foamglas, то щоб досягти аналогічного теплозберігаючого ефекту, з допомогою Піноскла будь-якого іншого виробника, потрібно товщина 200 мм і більше...
5. Ефективність теплоізоляції в реальному житті
Призначення теплоізоляції полягає в тому, щоб забезпечувати надійну і довговічну термостійкість, незважаючи на суворі зовнішні та робочі умови. Ефективність теплоізоляції багатьох матеріалів швидко знижується за рахунок наявності вологи та/або механічного пошкодження. В результаті зростають експлуатаційні витрати і виникають проблеми з керуванням технологічним процесом або захисту обслуговуючого персоналу від нещасних випадків, а далі відбувається додаткове погіршення робочих характеристик, як ізоляційного матеріалу, так і обладнання. Існує багато причин і механізмів, що ведуть до підвищення провідності ізоляційного матеріалу. Але, на жаль, розробники і користувачі можуть бути введені в оману загальноприйнятими, але невірними поняттями, які ґрунтуються на недооцінку серйозності даних проблем.
Теплопровідність води — 0,55 Вт/ (м·К). Теплопровідність льоду при 0°С — 2,20 Вт/ (м·К). 1 об'ємний% вологи збільшує теплопровідність матеріалу на 30% («Загальні проблеми, що виникають з ізоляційним матеріалом на установках», Джордж Ланг, Chemical Processing, січень (1984р. ), стор 38 — 39).
6. Корозія металу
Волога теплоізоляція може прискорити корозію металу, яка, в свою чергу, може призвести до серйозних економічних наслідків і загрози виникнення ризику при експлуатації обладнання. Корозія, як правило, пов'язана з всмоктуючою здатністю ізоляційного матеріалу. Найбільш явно корозія проявляється в температурному діапазоні, характерному для наявності рідини. Вуглецева сталь швидше кородує в кислому середовищі, а нержавіюча сталь піддається корозійному розтріскуванню в присутності хлору. Оскільки FOAMGLAS® є водо - та паронепроникним матеріалом, він являє собою бар'єр, що перешкоджає проникненню вологи всередину. FOAMGLAS® — злегка лужний матеріал, тому він не сприяє корозії вуглецевої сталі, крім того, він цілком годиться для використання з нержавіючої сталлю.
Піноскло FOAMGLAS® сумісно з вуглецевої і нержавіючої сталлю.
7. Хімічна стійкість.
Робочі властивості ізоляційного продукту можуть зазнати змін під впливом хімічного оточення. Тому хороша ізоляція повинна бути стійкою по відношенню до всіх оточуючих рідин і/або парах. Піноскло FOAMGLAS®, безумовно, є хімічно стійким ізоляційним матеріалом з усіх наявних на сучасному ринку.
Утеплювач FOAMGLAS® — це 100% скло
8. Стабільність розмірів матеріалу
Стабільність розмірів — неодмінна умова функціональної придатності теплоізоляційного матеріалу. Цей термін стосується не тільки лінійного коефіцієнта зворотного розширення, який залежить від температури, але також і необоротних змін розмірів, які можуть бути викликані впливом температури, води або вологи, а також великими навантаженнями. Недостатня стабільність розмірів зовні може виражатися по-різному: між плоскими елементами можуть з'явитися шви, що представляють собою гарячі або холодні перемички (містки), плоскі елементи можуть жолобитися або деформуватися, що призводить до пошкодження покриттів і погодозащитного матеріалу. І, нарешті, недостатня стабільність розмірів впливає також на теплоізоляційну здатність відповідної системи, причому в такій мірі, яку неможливо заздалегідь визначити. Всіх вищеописаних проблем легко уникнути, якщо використовувати FOAMGLAS®, оскільки даний матеріал володіє не тільки дуже малим коефіцієнтом розширення, але також і чудовою стабільністю розмірів в умовах зміни різних температур і/або наявності вологи.
9. Міцність на стиск
Міцність на стиск є дуже важливим властивістю теплоізоляційного матеріалу, особливо якщо він застосовується в якості ізоляції днищ низькотемпературних і кріогенних резервуарів, напівзаглиблених конічних варильних котлів, високотемпературних резервуарів, підлог промислових приміщень, підземних труб, ємностей, трубних опор і підвісок, а також у тих випадках, коли, наприклад, по трубах ходять люди, що, незважаючи на заборони, завжди має місце в реальному житті. Гранична міцність на стиск різних типів FOAMGLAS® змінюється в межах від 7 до 16 кг/см2, заміряна в умовах надзвичайно обмеженою деформації. В результаті забезпечується легке і просте проектування несучих ізоляційних систем. На відміну від FOAMGLAS®, багато інші ізоляційні матеріали мають набагато меншим опором стисненню, причому заміряли при 10% деформації. В температурному полі застосування FOAMGLAS® міцність цього матеріалу на стиск практично не схильна до впливу температури.
Міцність піноскла FOAMGLAS® на стиск лежить в межах від 7 кг/см2 до 16 кг/см2, причому цей показник не залежить від температури в зазначених температурних межах.
10. Стійкість ізоляційних матеріалів до впливу паразитів
Здатність ізоляційного матеріалу бути стійким до атак гризунів і паразитів не завжди враховується при плануванні будівництва будь-якого об'єкта, хоча теплоізоляція підземних стін і підстав, сільськогосподарських споруд або технічних пристроїв, розташованих на відкритому повітрі, може бути грунтовно зруйнована гризунами та комахами. У результаті відбувається погіршення теплопродуктивності ізоляційного матеріалу, погіршується його механічна міцність аж до повного руйнування всієї ізоляційної системи. Не только проведенные испытания, но и практический опыт применения FOAMGLAS® свидетельствуют о том, что данный материал не может быть поврежден ни грызунами, ни насекомыми. Никакой другой теплоизоляционный материал не имеет такого коэффициента надежности в отношении стойкости к атакам разного рода животных.
11. Экологическая чистота FOAMGLAS®
Пеностекло FOAMGLAS® производится в два этапа. На первом этапе изготавливается стекло. Стекло измельчается в порошок в шаровой мельнице. На втором этапе происходит вспенивание и отжиг материала. На этой стадии не используются вспениватели типа CFC или HCFC, которые разрушают озоновый слой нашей планеты. В ходе всего процесса изготовления пеностекла потребляется относительно немного энергии, которая окупается менее чем через 1 год эксплуатации изоляционного материала. В ячейках пеностекла содержится углекислый газ, который выделяется только при разрезании или разрушении материала. При этом количество выделяемого таким образом углекислого газа ничтожно по сравнению с тем его количеством, которое выделяется при дыхании одного человека. Следовательно, то количество углекислого газа, которое может выделиться в указанных выше случаях, не может способствовать тепличному эффекту. Пеностекло FOAMGLAS® можно повторно запускать в производство без принятия особых мер для защиты окружающей среды или здоровья людей. Присутствие пеностекла в природе не наносит ей никакого вреда.
Згідно з екологічної класифікації піноскло FOAMGLAS® рекомендується до застосування без обмежень — Клас 3.
- Основні відмінності водостічних лійок для плоскої покрівлі.Водостічні воронки - це найважливіший елемент водостічної стстемы, який першим сприймає на себе потоки дощових і талих вод плоских покрівель, терас, балконів і лоджій. Всі різновиди і типи покрівельних воронок в одному відео від "РОЛЛС ГРУП"
- Як відвести воду через стіну і парапет?Водостік через парапет і стіни - ідеальне рішення відводу води з відкритого балкона, лоджії, тераси та плоскої покрівлі. Як забезпечити надійну гідроізоляцію і провести водостічні труби через стіну за допомогою парапетної воронки?