Поширені питання
Що таке піноскло?
Піноскло — це довговічний теплоізоляційний матеріал, що складається на 100% з пористих скляних осередків.
Розробки щодо його створення були розпочаті в 30х роках в розвинутих країнах за замовленням національних військових відомств.
Даний матеріал був синтезований практично одночасно в МХТИ ім. Д. І. Менделєєва (Москва, СРСР, 1930-ті роки) і американською фірмою Corning Glass Work (США, 1940-і роки).
Створений матеріал вийшов надзвичайно міцним, легким, тому його передбачалося використовувати в якості плаваючого матеріалу у військово-морському суднобудуванні. Випробування нового матеріалу виявили та інші унікальні властивості, зокрема, піноскло забезпечує високу тепло-звукоізоляцію, має потужний опір водопоглинання, ізоляції радіації, є абсолютно негорючим не підвладний впливу гризунів і т. д.Технологія виробництва цього матеріалу високо затратна, тому не кожна держава може дозволити собі власне виробництво.
Так як розробки матеріалу велися в різних країнах самостійно, то й кінцеві продукти, при зовнішній схожості, насправді значно відрізняються за своєю теплотехніці.
Наприклад, Білоруське піноскло має велику щільність і водопоглинання, похибки геометрії. В той час, як Бельгійський Foamglas ідеально рівний, стабільний матеріал з однорідною пористістю, паропроникність Foamglas дорівнює нулю, а значить саме цей матеріал забезпечує максимальну термозахист.Торгова марка FOAMGLAS® належить компанії Pittsburgh Corning Europe nv Матеріал виробляється на декількох заводах, один з яких знаходиться в Бельгії.
Завдяки високій технології і культури виробництва, розроблені методики утеплення і звукоізоляції взяті за основу Державних Будівельних Нормативів усіх країн.
Не є винятком і Україна.
На найбільш важливих державних об'єктах усіх країн використовується саме цей утеплювач. Атомні станції, суднобудування, сверхнизкотемпературные і високотемпературні трубопроводи, стадіони, аеропорти — ось не повний перелік сфер застосування Foamglas.Надалі були розроблені і винайдені різні види утеплювачів: пінополістироли, мінеральні вати, скловати, керамзит і т. д., але жоден з цих матеріалів так і не зміг перевершити Foamglas і стати утеплювачем №1 в Світі по довговічності і теплотехнічними показниками.
Як визначити товщину утеплення при використанні Крихти піноскла? Якого міжстінного простору достатньо для її засипання?
Якщо Ви не маєте жодного уявлення про теплоопір, який має забезпечити конструкція підлоги чи стіни, то найпростіший спосіб визначитися з кількістю утеплювача – це порівняти його з іншими матеріалами.
Наприклад:
- 10см крихти піноскла як утеплювача еквівалентні 25-сантиметровій товщині дошки,
- 60см керамзитобетонної плити приблизно - 80-120см цегляної кладки (в залежністі від типу цегли).
Так само, Крихта піноскла має теплотехнічні характеристики схожі на керамзит, з тією позитивною відмінністю від останнього, що Крихта піноскла не вбирає в себе вологу, а, відповідно, є більш «теплим» матеріалом.Уявіть собі, наскільки холодніше Вам стане взимку в шубі, якщо її просочити водою?
Ось так само волога погіршує теплоізоляційні властивості будь-якого утеплювача, який її вбирає (будь то мінеральна вата або керамзит)Найчастіше товщину шару Крихти піноскла на стінах влаштовують в межах 100-250мм. Ми б рекомендували враховувати матеріал кладки внутрішніх капітальних стін, але при цьому залишити простір для засипки крихти піноскла 200мм. За такої відстані між стінами, Ви зможете простіше забезпечити рівномірність заповнення насипним утеплювачем, а теплотехнічні показники стін будуть мати серйозний запас тепло-звукоізоляції.
Чи можна самостійно отримати патиновану мідь із звичайної?
Звичайно можна!
Існують способи окиснення міді в кустарних умовах, при яких на поверхні металу утворюється патина зелених відтінків. І все б добре, але є одне велике АЛЕ!
Якщо патинований кустарним способом лист міді не погано зберігається всередині приміщень, то у зовнішньому середовищі, під впливом дощу і снігу, така патина змивається з мідної поверхні.
Мідна покрівля, виконана з класичної міді, років через п'ятдесят, швидше за все, позеленіє.... Якщо є час чекати, то це не поганий варіант, порівняно з тими, що нам довелося бачити самостійні спроби зістарити покрівлю. Це жахливе видовище, зіпсований назавжди матеріал і дуже дороге задоволення переробки всієї покрівлі.
А якщо порахувати вартість робіт і матеріалів на монтаж-демонтаж зіпсованої «місцевими Кулібіних» покрівлі або фасаду, то замовник цілком міг спочатку придбати у нас справжню патиновану фінську мідь Aurubis Nordic Green або Nordic Blue.
Якщо пінополістирол або хв. вата такі погані утеплювачі, то чому саме ці матеріали застосовуються частіше, ніж Foamglas не піноскло?
По-перше: формулювання цього питання в корені не вірна! Пінополістироли і мінеральні вати — це не погані утеплювачі. Я б навіть сказав — дуже гідні матеріали.
Якщо говорити про якісні продукти, то їх, по суті, не може бути поганих або хороших.
Низькоякісний матеріал — значить бракований, відповідно, такий продукт не має права випускатися виробником!
Просто мінеральні вати і пенополистерольные утеплювачі мають обмежений термін експлуатації і з часом втрачають термоізоляційні якості. Це ідеальні матеріали, але тільки для ТИМЧАСОВОГО, а не капітального будівництва.
Саме так вони й задумані, саме цю функцію вони виконують.... у розвинених країнах. На жаль, в нашій державі, по ряду причин, застосовуються не за призначенням.Чому на Заході застосовують тимчасові утеплювачі у фасадних системах?
Тому, що їх власники (як зазначено в рекомендаціях произврдителей) мають кошти на проведення капітальних ремонтів, можуть дозволити собі демонтувати та замінити фасади.Ви готові розпочати капітальну перебудову свого споруди, демонтувати цей фасад і звести новий через десять років? А якщо роботи паро-гідроізоляції були виконані з порушеннями (що буває в 90% будівельних робіт) проблеми почнуться значно раніше.
Резюмуючи відповідь: Мінвата і пінополістирол — відмінні тимчасові утеплювачі. Така їх функція в будівництві і саме з метою тимчасового будівництва їх застосовують грамотні фахівці.
А для капітального довговічного будівництва — застосовується виключно Foamglas і піноскло (з грамотно розрахованої товщиною останнього).І ще, не варто забувати про пожежної безпеки!
Foamglas і піноскло — 100% негорючі матеріали, в той час як інші утеплювачі або відмінно горять, або (у кращому випадку) — не підтримують горіння, але, при цьому, виходять з ладу, деформуються та руйнуються.Чим відрізняється Foamglas від піноскла?
Foamglas — це різновид піноскла. Скажімо так — це зовні схожий на піноскло Білоруського чи Китайського виробництва матеріал, але має очевидні переваги.
Почнемо з тих відмінностей, які в першу чергу цікавлять споживача — ціна!
Це дуже цікавий момент!
Справа в тому, що відпускна ціна утеплювачів вказується в кубічних метрах, а так як для різних умов застосування потрібні різні товщини матеріалу, таким чином, ціна квадратного метра одного і того ж утеплювача буде різною. Адже зрозуміло, що при товщині 100 мм на один квадратний метр потрібно більше утеплювача, ніж при товщині 50мм.Відповідно, споживачеві важливо знати ціну утеплення за 1м2. Саме цей показник більш очевидний і важливий. І найпоширенішою проблемою для покупця є те, що він чує і сприймає тільки ціну за кубометр, хоча платити за квадратні метри.
Ціна Foamglas — 5000 грн/м3, ціна інших видів піноскла — до 3500 грн/м3. На перший погляд, Foamglas дорожче, але насправді це не так.
Благодаря тому, что Foamglas имеет паропроницаемость, равную нулю, то и его тепловой коэффициент равен λ=0,041 Bm/m0C. В то же время, коэффициент теплопроводности Белорусского пеностекла, согласно испытательной документации производителя λ=0,09 Bm/m0C. Здесь стоит обратить внимание, что для правильного рассчета теплотехники утеплителя, необходимо брать его теплопроводность в рабочем состоянии эксплуатации здания, а не в сухом состоянии на складе. Эти показатели всегда можно найти в паспорте материала и путать их нельзя!З цього випливає дуже важливий висновок.
Щоб утеплена стіна мала однакову теплоізоляцію необхідно врахувати, що 80мм утеплювача Foamglas — це 180мм Білоруського піноскла.
А тепер порахуйте реальну вартість не за 1м3, а за 1м2, адже Ви утепляете реально саме квадратні метри, на які піде утеплювач різних товщин залежно від виробника і теплотехнічних характеристик матеріалу.Здивовані? І це ще не все...
Існує ще один дуже важливий показник — геометрія матеріалу!
Як це стосується споживача, запитаєте Ви?
Самим прямим чином!По-перше: для приклеювання Foamglas середня витрата мастики складе 10 кг, а для більш кривих матеріалів — це вже 12-15 кг.
По-друге, для штукатурення рівній поверхні буде потрібно менша кількість штукатурних сумішей.
Ось така хитра реальна математика.До речі, щоб Вам не попастися на поширених помилках обробки піноскла, обов'язково ознайомтеся з нашою статтею «Утеплювати піносклом просто!»
Допоможіть розібратися з відмінностями видів пофарбованого алюмінію. Які види фарбування бувають? Яка фарбування підходить для фальцевої покрівлі?
На сучасному будівельному ринку присутня безліч виробників пофарбованого алюмінію і, відповідно, кожен з них випускає продукцію, що має різні призначення. В основному це продукція призначена для зовнішнього застосування, виготовлення простих конструкцій, що не вимагають складних (180 град) загинів під механічним впливом обладнання. Такий пофарбований алюміній має відповідну низьку ціну і зовсім не придатний для фальцевих покрівель (фарба починає лущитися під час проходження фальцовочной машинки, утворюються мікротріщини, не помітні на перший погляд зі сторони, але обов'язково проявляються вже на другий рік експлуатації покрівлі).
Принципово розрізняють два методи нанесення кольорового покриття:
- Метод Coil Coating
-
Порошковий метод нанесення
-
Метод Coil Coating
Рулони PREFA покриваються так званим методом Coil Coating або безперервний метод фарбування металевої стрічки – метод згідно ECCA (європейська асоціація Coil Coating). При цьому рулонний матеріал проходить до 20 ступенів обробки. Після попередньої підготовки з двох сторін наноситься грунтовка і відбувається випал. 3 установки для нанесення покриттів і 2 печі забезпечують нанесення шару лаку 25 - 40µm
Продукт відповідає вимозі для застосування в архітектурі по тривалій температурної стійкості від — 30°C до + 80°C. Шар лаку пластичний (тобто матеріал може піддаватися деформації без пошкодження шару лаку), стійкий до основних хімікатів і впливів навколишнього середовища.
Є три різних типи лаків:
1. Поліестер
2. PP99 (поліамід / поліуретан)
3. PVdF 70/30 (полівініліденфторид)Поліестер — PP99
Відмінність між поліестером і PP99 лежить у відмінність характеристик стосовно впливу навколишнього середовища і ультрафіолетового випромінювання. Випробування показали, що поліестерове покриття є не таким стійким до стирання і не так зберігає ступінь блиску, як покриття PP99.PP99 – PVdF
За своєю якістю покриття PP99 дуже близько покриття PVdF.
Випробування показали, що з часом покриття PP99 є не настільки стійким до стирання як PVdF, однак покриття PP99 є більш стійким до подряпин.- Порошкове покриття
На відміну від методу Coil Coating при порошковому покритті не покривається прокат, а листи або готові вироби (наприклад, готові конькові елементи, планки і тп. ), які навішуються на спеціальний ланцюговий транспортер.
На цьому транспортері деталі доставляються в кабіну, де спеціального автоматичного розпилювача на них наноситься кольорове покриття, потім деталі обпікаються в печі. Товщина шару покриття при порошковому методі складає приблизно 80µm і подальша обробка деталі можлива лише умовно.
Колірні можливості при цьому методі нанесення кольорового покриття практично безмежні: RAL, NCS (Natural Color System; близько. 1400 квітів) та інші спеціальні кольори.